contacts

Facultatea de Medicină nr. 2

Blocul didactic central,
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 165,
mun. Chişinău, MD-2004,
Republica Moldova

medicina2@usmf.md
Program de lucru
Program de lucru Luni-Vineri 08:00-17:00
Pauza de masă
12:00-13:00

Mircea Bețiu, Dean

PhD, Associate Professor,

Phone: (022) 20-51-22

mircea.betiu@usmf.md

 

Angela Babuci, Vice-dean 

MD, Lecturer

angela.babuci@usmf.md

Sofia Lehtman, Vice-dean 

PhD, Associate Professor

sofia.lehtman@usmf.md

Oxana Sarbu, Vice-dean 

oxana.sirbu@usmf.md

Stela Cojocaru, Vice-dean 

MD, PhD, Associate Professor

stela.cojocaru@usmf.md

 

 

Larisa Talpa, Dean’s assistant

Phone: (022) 20-53-83;

E-mail: larisa.talpa@usmf.md

Ana Sandu, Vice-dean’s assistant (IVth-VIth years)

Phone: (022) 20-53-00;

medicina2@usmf.md;

E-mail: ana.sandu@usmf.md;

Ana-Maria Butnaru, Vice-dean's assistant (Ist-IIIrd years)

Phone: (022) 20-53-00;

medicina2@usmf.md;

E-mail: butnaru.anamaria@usmf.md;

Mihaela Dranca, Vice-dean’s assistant 

Phone: (022) 20-53-00;

E-mail: mihaela.dranca@usmf.md;

medicina2@usmf.md